Nowe osiedle w sąsiedztwie planowanej stacji metra Chrzanów

Zaledwie 200 metrów od planowanej stacji metra. W dzielnicy Bemowo Bouygues Immobilier Polska buduje osiedle inspirowane warszawską przedwojenną szkołą modernizmu.

Nowe osiedle w sąsiedztwie planowanej stacji metra Chrzanów247 mieszkań w trzech budynkach o ciekawej architekturze. Na Bemowie francuski deweloper planuje kolejne osiedle. Tym razem przy ulicy Szeligowskiej buduje M Bemowo – inwestycję o podwyższonym standardzie i zlokalizowaną w odległości niecałych 200 metrów od planowanej stacji metra Chrzanów.

 Wyróżnikiem M Bemowo jest z pewnością standard inwestycji. Zależało nam, aby bryła budynków przyciągała uwagę. Zadbaliśmy również o detale we wnętrzach. M Bemowo to również doskonała lokalizacja, posiadająca wszystkie atuty dobrze skomunikowanej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.

Osiedle w modernistycznym stylu

Charakterystyczną bryłę M Bemowo podkreślają balkony, których pełne balustrady zostały specjalnie zaokrąglone w narożnikach budynków. Elewacja w kolorze białym połączona z dekoracyjną płytką klinkierową to nawiązanie do warszawskiej przedwojennej szkoły modernizmu będącej inspiracją dla projektanta osiedla. Dodatkowym atutem inwestycji są powiększone okna, dzięki którym M Bemowo zyskuje elegancki, ale jednocześnie lekki charakter.

 Szlachetne proporcje, dbałość o szczegóły, starannie zaprojektowane części wspólne to architektura ponadczasowa, wyróżniająca się na tle okolicznych inwestycji. Budynki stworzą doskonałe miejsce do życia, które nigdy się nie znudzi  – mówi Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci.

W pierwszych dwóch etapach osiedla powstaną trzy budynki z sześcioma kondygnacjami naziemnymi i dwoma lokalami usługowymi na parterze. M Bemowo to 247 mieszkań z ogródkami ogrodzonymi żywopłotami, balkonami oraz loggiami na wyższych piętrach. Lokale będą miały powierzchnię od 35 do 77 mkw. i rozkłady 2-, 3- lub 4-pokojowe.

 Funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni to podstawa. W standardzie mamy salony z aneksami kuchennymi, ale także mieszkania, w których możemy wydzielić osobno kuchnię i salon. Zadbaliśmy także o odpowiednie nasłonecznienie pomieszczeń dzięki powiększonym oknom – zaznacza Cezary Grabowski.

O podwyższonym standardzie M Bemowa świadczy również poziom wykończenia części wspólnych. W holach pojawią się: podwieszane sufity, skrzynki pocztowe wpuszczane w ścianę oraz stylowe lustra. Portale drzwiowe zaakcentowane zostaną listwami LED, a całość dopełni elegancka okładzina w kolorze różowo-miedzianym.

Na terenie osiedla mieszkańcy skorzystają także z opcji bezdotykowego otwierania drzwi przy pomocy aplikacji na smartfonie.

Na M Bemowie do dyspozycji będzie 257 miejsc parkingowych w hali garażowej i na parkingu naziemnym. Klimatu całej inwestycji dodadzą pergole z pnączami na elewacji i przy rampach garażowych. W osiedlowej przestrzeni do relaksu pojawią się nowe nasadzenia, ławeczki, miniserwis rowerowy ze stojakami, plac zabaw, a także budki dla ptaków i domki dla owadów. Zieleń na terenie inwestycji będzie nawadniana z systemu gromadzącego wodę deszczową.

Budowa M Bemowo rozpocznie się w czwartym kwartale 2022 roku.

Kolejne osiedle Bouygues Immobilier Polska na Chrzanowie 

M Bemowo to kolejna inwestycja na Chrzanowie, którą w tym roku ogłosił francuski deweloper Bouygues Immobilier. Dotychczas deweloper postawił tam już 5 inwestycji – Villa L’azur, Patio Avenir, Accent Vert, Accent Eco oraz Villa de Charme. Obecnie, przy ul. Batalionów Chłopskich, buduje jeszcze Osiedle Lumea.

 Chrzanów ma potencjał. Miasto inwestuje w infrastrukturę. Tuż przy M Bemowo planowana jest nowa stacja metra. To również bardzo dobrze skomunikowana okolica – dzięki kursującym autobusom można przemieścić się w praktycznie każdy rejon Warszawy, a dobry dojazd do trasy S8 umożliwia szybki wyjazd z miasta – mówi Cezary Grabowski.

W sąsiedztwie osiedla znajdują się nie tylko przystanki autobusowe, ale także sklepy i punkty usługowe. W pobliżu jest duży supermarket, drogeria, fitness oraz restauracje. W promieniu niecałych 20 minut spacerem od inwestycji mieszczą się szkoły podstawowe i przedszkola. Do największego terenu zielonego na dzielnicy – Parku Górczewska – można dotrzeć na piechotę w 15 minut. W planach miasta jest również budowa szkoły i przedszkola przy ul. Szeligowskiej.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Jaka jest Twoja reakcja?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0