Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

OCR, czyli innowacyjne podejście do księgowości

OCR rewolucjonizuje księgowość, przyspieszając księgowanie faktur. To znaczące ułatwienie zarówno dla przedsiębiorców, jak i biur rachunkowych.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Księgowanie faktur jest jednym najbardziej żmudnych i czasochłonnych zadań w księgowości. Usprawnienie tego procesu jest na rękę zarówno przedsiębiorcom, jak i biurom księgowym, dlatego wszelkie innowacje w tej materii przyjmowane są z dużym entuzjazmem. Technologia OCR wprowadza rewolucyjne zmiany na płaszczyźnie wprowadzania faktur do systemu księgowego. W jaki sposób działa OCR faktur i dlaczego powinni się tym zainteresować zarówno przedsiębiorcy, jak i biura księgowe?

Dlaczego faktury są podstawą biznesu?

Faktury, to jeden z najważniejszych elementów w biznesie, ponieważ to właśnie na podstawie faktur dostaje się zapłatę za wykonane usługi bądź sprzedane dobra. Co więcej, faktury służą także do obliczania jakże ważnych podatków, dlatego miesiąc przedsiębiorcy, tak naprawdę kręci się właśnie wokół wystawiania faktur i przesyłania ich do biura księgowego, z którego usług korzysta.

Warto nadmienić, że tradycyjne księgowanie faktur jest procesem bardzo czasochłonnym, przez co biura księgowe mają konkretne i ograniczone moce przerobowe. W takim wypadku jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem było po prostu zatrudnienie kolejnych pracowników. Rewolucja technologiczna dotarła także i do sektora księgowości i finansów. Automatyzacja procesów i wykorzystywanie sztucznej, w zdecydowanym stopniu ułatwiają, usprawniają i przede wszystkim przyspieszają pracę biur księgowości. To właśnie z tego powodu, tak wiele osób związanych z księgowością i finansami, interesuje się dziś technologią OCR.

Czym jest technologia OCR?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne rewolucjonizują coraz większą liczbę sektorów i nie inaczej jest w przypadku branży finansów oraz księgowości. Technologia OCR (ang. Optical Character Recognition), to sposób na rozpoznawanie znaków i całych tekstów przez sztuczną inteligencję. Dzięki temu wystarczy tylko zeskanować dokument, aby oprogramowanie rozpoznało tekst, który jest zapisany na kartce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ta innowacyjna technologia z impetem weszła w świat biznesu i finansów, ponieważ OCR faktur, pozwala na maksymalnie szybkie i sprawne księgowanie zeskanowanych faktur. Dzięki temu nie trzeba już wykonywać tego ręcznie, co zabierało księgowym dużą ilość czasu.

W jaki sposób wykorzystywać technologię OCR?

Sama technologia OCR jest bardzo innowacyjna i ma ogromny potencjał, dlatego stale powstają nowe oprogramowania, które pozwalają na automatyzację procesu księgowania faktur. Jednym z najlepszych rozwiązań na rynku, jest obecnie Mobevo. Oprogramowanie to pozwala na całkowitą automatyzację księgowania zeskanowanych faktur za pomocą technologii OCR. Warto jednakże wyraźnie podkreślić, że OCR faktur, to tylko jedna z funkcji tego innowacyjnego oprogramowania, które skierowane jest do biur księgowych. Mobevo to także m.in. automatyzacja wysyłki wiadomości sms oraz e-maili czy elektroniczne archiwum dokumentów.

OCR faktur pozwala na skanowanie i wprowadzanie do systemu nawet 4 faktur na minutę, co klasyfikuje Mobevo na zdecydowanej pozycji lidera, wśród rozwiązań technologicznych dla biur księgowości. Technologia OCR to zdecydowana przyszłość księgowości, dlatego warto zacząć wykorzystywać te nowoczesne rozwiązania już dziś!

Podziel się swoją opinią
Avatar photo
redakcja

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@mediawirtualne.pl. Dołącz do naszej społeczności

Artykuły: 76


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *